Objavio Bojan Đokić 09/02/2018 - 0:53

Titula (sigurno) ide na Pirinejsko poluostrvo

U finalu Evropskog šampionata u Sloveniji igraće Portugal i Španija. Portugalci su u prvom polufinalu u ljubljanskoj dvorani ''Stožice'' savladali Rusiju sa 3:2, dok su Španci posle epske bitke eliminisali kazahstan, nakon penala.

Rusi su poveli protiv Portugala golom Lime u 4. minutu i taj rezultat se nije menjao do poslednjih deset minuta.Onda je Andre Koeljo golovima u 31. i 36. minutu doveo Portugalce u vođstvo.

Rusi su u finišu krenuli na sve ili ništa. Na kraju su ostali bez finala, zahvaljujući sudijskoj grešci.

Arbitri nisu sankcionisali igranje portugalskog golmana rukom van šest metara, a potom je Bruno Koeljo, nepun minut pre kraja, pogodio prazan gol Rusije preko celog terena. Lima je još jednom pogodio za Ruse 50 sekundi pre kraja meča, ali ''baćuške'' nisu uspeli da dođu i do trećeg gola.

Neverovatno uzbudljiv bio je drugi meč. Rivali su se smenjivali u vođstvu. Poveo je Kazahstan, Španija do kraja prvog poluvremena preokrenula na 2:1, da bi posle pet minuta igre u nastavku bilo 3:2 za Kazahstan.

Još jedan preokret napravili su branioci titule, pre nego što je Žunior u 39. minutu izjednačio na 4:4.

''Furija'' je prva stigla do vođstva i u produžetku, ali je Žamankulov dva minuta pre kraja drugog produžetka izjednačio na 5:5.

Več na početku penal serije, rešen je meč. Semedo je odbranio Penal Tajnanu, a Španci su bili nepogrešivi te su sa 3:1 stigli do finala.

Španci će se boriti za osmu titulu, a Portugalci u svom drugom finalu (prvom posle 2010. godine) za prvi pehar šampiona Evrope.

Finale Evropskog prvenstva se igra u subotu od 20:45 časova, a od 18 časova Kazahstan i Rusija će se sastati u utakmici za treće mesto.