Objavio Vladislav Popović 27/10/2014 - 18:42

MAKAZICE - Filip Rajevac (video)

Budućnost Krušik 2014 - Pobeda (Beloševac) 6:2 (5:1)

Izgleda da je Pobeda iz Beloševca morala da plati ceh za sve promašaje valjevskih fudbalera u prethodnih nekoliko utakmica.
Počelo je, međutim, loše po domaće, pošto je već u 4. minutu Čočović katastrofalno reagovao na jednu dubinsku loptu, pa je kapiten Pobede Stojanović sam izbio pred golmana Rankovića i lako ga savladao.
Preokret počinje u 13. minutu kada je golman gostiju Jotović faulirao Baljka u šesnaestercu, a FilipRajevac bio siguran egzekutor udarca sa bele tačke. Sedam minuta kasnije Baljak je primio loptu malo iskosa na levoj strani šesnaesterca i efektno iz okreta savladao Jotovića, za vođstvo od 2:1. Seriju nastavljaRajevac u 31. minutu kada se na centaršut Stefana Ilića samo "poklonio" na drugoj stativi, a golman gostiju treći put vadio loptu iz svoje mreže. Nisu prošla ni dva minuta, usledio je odličan centaršut Jevtića sa desne strane, Baljak propušta loptu na koju natrčava Uroš Marković - 4:1. Pred kraj poluvremena sledi prava poslastica - Stefan Ilić ponovo centrira sa desne strane, Filip Rajevac "poleće" i volej-makazicama postiže jedan od najlepših golova viđenih na našim tereniima u poslednjih nekoliko godina, već tada sebi obezbedivši epitet igrača utakmice.
U drugom poluvremenu domaći su nastavili sa inicijativom, imali još nekoliko dobrih prilika, preko A. Ilića,Rajevca i Raševića, ali u 73. minutu ipak gosti uspevaju da smanje vođstvo pogotkom Spasojevića nakon nonšalantne reakcije odbrane Budućnost Krušika. Imali su gosti još jednu odličnu priliku u 84. minutu kada je Kostadinović pogodio raklje. Tačku na "i" u 88. minutu, posle brze kontre i centaršuta Jovanovića sa leve strane, stavlja Filip Rajevac svojim četvrtim pogotkom na ovom susretu, za konačnih 6:2.

U 11. kolu na programu je komšijski derbi u kom će se, na Ubu, sastati Jedinstvo i Budućnost Krušik 2014.