Objavio Sanjin Stanic 22/03/2015 - 19:30

Partizan iščupao bod protiv Čukaričkog (VIDEO)

Fudbaleri Partizana igrali su večeras kao gosti protiv ekipe Čukaričkog nerešeno 2:2, u poslednjoj utakmici 20. kola Superlige Srbije.

Strelci za Čukarički bili su Petar Bojić u 8. i Nikola Stojiljković u 73, dok su golove za lidera prvenstva postigli Stefan Babović u 14. i Branko Ilić u 90. minutu.

Odličan meč, pravi evropski i pun sadržaja, viđen je na stadionu na Banovom brdu pred oko 3.500 gledalaca.

Fudbaleri Čukaričkog bili su nadomak pobede i rušenja loše tradicije u duelima sa Partizanom, ali je nerešen ishod najrealniji. Podela bodova najviše ide naruku Crvenoj zvezdi pošto je prišla najvećem rivalu na samo dva poena.

Oba tima su od starta krenula otvoreno i ofanzivno, najavivši da ih zanimaju samo tri boda. Partizan je imao blagu inicijativu, pretio je preko Grbića i Kojića, ali siguran je bio mladi golman Stevanović.

Vezista domaćih Petar Bojić imao je šansu udarcem glavom, ali je Gregor Balažic inteligentnom intervencijom sprečio gol. Ipak, to je bila najava vođstva ekipe Vladana Milojevića.

Slavoljub Srnić oslobodio se Ivana Bandalovskog na sredini terena i dodao loptu Bojiću, koji je sa oko 20 metara snažnim udarcem doveo “brđane” u vođstvo.

Međutim, nije dugo trajala radost Čukaričkog pošto su crno-beli nekoliko minuta kasnije izjednačili rezultat. Petar Grbić je prošao po strani, uputio centaršut, a kapiten Stefan Babović, slično kao i Bojić, pogodio “malu mrežu” gola Stevanovića.

Čukarički i Partizan zaigrali su dosta opreznije do kraja prvog dela igre, domaći sastav opredelio se za kontranapade, dok su crno-beli pretili iz prekida i atacima preko raspoloženog Grbića.

Veliku šansu za novo vođstvo Čukaričkog propsutio je Nikola Stojiljković u 53. minutu, ušao je u kazneni prostor iskosa i šutirao pored gola, iako je imao samog na petercu Srnića.

Kazna za sebičnost Stojiljkovića ubrzo je mogla da usledi, ali je golman Stevanović fantastičnom odbranom sprečio gol rezerviste Darka Brašanca sa samo šest metara.

Čukarički je ponovo poveo 20 minuta pre kraja, kada je Dragoljub Srnić izneo loptu, Bojić je centrirao, a Stojiljkoivć glavom od stative doneo domaćinu novu prednost od 2:1.

Fudbaleri Čukaričkog mogli da “reše” utakmicu u 80. minutu, Bojić je izdržao nekoliko igrača Partizana, dodao do Mirosavljevića, koji je idealno uposlio Stojiljskovića, ali je opasnost otklonjena.

Odbrana Čukaričkog nije uspela da izdrži napade crno-belih, pošto je Branko Ilić bio najviši u skoku posle kornera Nikole Drinčića.

Tim Marka Nikolića u finišu je želeo totalan preokret, ali je odbrana na čelu sa štoperom Zoranom Rendulićem izdržala veliki pritisak.

Utakmici su prisustvovali nekadašnji fudbaler Čukaričkog, sada član Mančester Sitija Aleksandar Kolarov, igrač Borusije Dortmund Miloš Jojić, potpredsednik Fudbalskog saveza Srbije Savo Milošević, treneri Dragomir Okuka i Milovan Rajevac i mnogi drugi.

Odigrano ranije danas:

Jagodina - Spartak 1:3 (Jovančić 74 - Plavšić 13, Milić 89, 90+3)

Odigrano u subotu: Radnički Niš - Vojvodina 1:1, Crvena zvezda - Napredak 1:0, OFK Beograd - Borac Čačak 1:0, Mladost Lučani - Novi Pazar 1:3, Rad - Donji Srem 2:0, Radnički Kragujevac - Voždovac 2:1.

Tabela: Partizan 47 bodova, Crvena zvezda 45, Čukarički 37, Vojvodina 34, Novi Pazar 30, OFK Beograd 29, Rad 28, Jagodina 27, Spartak 24, Mladost 23, itd.

Utakmice 21. kola na programu su 4. aprila, kada se sastaju Rad - Radnički Niš, Partizan - Radnički Kragujevac, Voždovac - OFK Beograd, Donji Srem - Čukarički, Borac - Mladost, Novi Pazar - Crvena zvezda, Napredak - Jagodina i Spartak - Vojvodina.