Objavio Bojan Đokić 14/04/2018 - 21:10

Zvezda praktično overila titulu

Crvena zvezda je napravila veliki korak ka osvajanju 28. šampionske titule. U 157. "večitom" derbiju, crveno – beli su  savladali Partizan sa 2:1 i došli na devet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca.

Zvezda je derbi rešila već u prvom poluvremenu, a inicijativu, bez pravih prilika do tog trenutka, golom je krunisao Nemanja Radonjić koji je lucidno, iz kolena šutirao između dva protivnička igrača, hirurški precizno, lopta je od stative završila u mreži.

Tri minuta kasnije novi šok za goste iz Humske, izgubili su gosti loptu na sredini terena, Ben je prosledio loptu do Pešića, koji je prebacio Stojkovića, pitanje je da li je loptu u mrežu ćušnuo centarfor crveno-belih, ili Srnić – ono što je bilo bitnije 2:0 za Crvenu  zvezdu.

Nemoćan je bio Partizan u nastavku da učini meč zanimljivijim, i Zvezda je bila opreznija, a u jednom trenutku je meč i prekinut zbog sukoba huligana na tribinama.

Zoran Tošić koji je ušao u 53. minutu umesto neprimetnog Armina Đerleka je u 86. minuzu odlično izveo slobodan udarac, ali je i Borjan bio na visini zadatka.

U šestom minutu nadoknade, Tošić je imao ponovo priliku da savlada Borjana, golman Zvezde je loptu skrenuo ka gredi, odbila se u polje, najbliži je bio Ožegović koji je iznudio prekršaj za penal.

Napadač crno – belih je precizno šutirao, Borjan potom pokušao uklizavanjem da ga spreči da iznese loptu brzo do centra, stvorila se gužva u kojoj su najratoborniji bili Donald i Suma, a Danilo Grujić je vruće glave stranaca ’’večitih rivala’’ ohladio ranijim slanjem na tuširanje, a žuti karton je zaradio Borjan.

Zvezda posle 31. kola ima 42 boda, odnosno devet više u odnosu na Partizan.

Crveno-beli u narednom kolu gostuju Radničkom u Nišu, a Partizan dočekuje Čukarički.