Objavio Bojan Đokić 07/10/2017 - 21:22

Partizanova prva pobeda u ABA ligi

Partizan je zabeležio prvi trijumf u ABA ligi ove sezone. U dvorani ‘’Aleksandar Nikolić’’, domaći tim je dočekao FMP i posle dosta muke došao do trijumfa 87:84

Sjajno su odigrali prvu četvrtinu izabranici Miroslava Nikolića, brzo došli do dvocifrene prednosti, a u 7. minutu poenima Gosa imali i najvećih plus 14 – 24:10. U drugoj deonici gosti iz Železnika su se vratili i uoči treće četvrtine rezultat je bio 45:43 za Partizan.

Crno – beli su odgovorili boljom igrom u trećoj deonici nakon koje su imali sedam poena viška.

FMP je u poslednjoj deonici disao za vrat crno – belima koji su pritom ostali i bez centara Šalića i Tomića zbog pet ličnih grešaka.

FMP je stizao u dva navrata u završnici na minus dva, a meč je rešen početkom poslednjeg minuta. Marinković je, pri rezultatu 85:82, promašio trojku, najefikasniji igrač gostiju Filip Čović pokušao brzom dvojkom da smanji minus na pola koša, a Strahinja Gavrilović polaganjem na 45 sekundi pre kraja podigao prednost na pet poena. Gosti su pre zvuka sirene uspeli samo da ublaže poraz – 87:84

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Patrik Miler sa 20 poena, 15 je postigao Vanja Marinković, 13 Najdžel Vilijams Gos uz 9 asistencija, dvocifren je bio i Marko Čakarević sa 12 poena i 8 skokova.

Na drugoj strani, Filip Čović ubacio je 24 poena uz 7 asistencija, pratili su ga Nemanja Nenadić sa 15 i nigerijski gorostas Majkl Odžo sa 12 poena i 10 skokova.

Partizan naredne subote gostuje Zadru, dok će FMP istog dana igrati u Baru.