Objavio Bojan Đokić 09/06/2018 - 12:30

''Ratnici'' počistili ''konjanike''

Košarkaši Golden stejta  odbranili su titulu prvaka NBA lige. ''Ratnici'' su u četvrtom meču finala slavili u gostima protiv Klivlenda  108:85 i sa maksimalnih 4:0 završili seriju.

Tim Stiva Kera je osvojio treću titulu u poslednje četiri godine, a ovo je ukupno šesta titula u istoriji kluba, čime su se po broju trofeja izjednačili sa Čikagom.

Samo devet timova u istoriji dobilo je finalnu seriju u četiri meča, a poslednji put je to uradio San Antonio 2007. godine, takođe u duelu sa Klivlendom.

U poslednjem meču finala nije bilo mnogo neizvesnosti, Gosti iz Oklenda su već nakon prve četvrtine imali 11 poena prednosti i ishod je već mogao da se nasluti. Klivlend je uspeo da uhvati priključak, ali je odgovor ''konjanika'' bio kratkog daha.

Gosti su u trećoj četvrtini otišli na plus 15, stekli zatim i 21 poen prednosti uoči poslednje deonice i do kraja su bez napora stigli do ubedljive pobede.

Stef Kari je predvodio pobednike sa 37 poena, od čeka sedam trojki, Kevin Durent je stigao do tripl-dabla od 20 poena, 12 skokova i deset asistencija, pa je drugu godinu zaredom proglašen za najboljeg igrača finala. Andre Igudala je doprineo pobedi sa 11 poena, Klej Tompson je uz 10 poena imao i 6 skokova, a svestrani Drejmond Grin je uz 9 poena imao i 9 asistencija i 3 blokade.

U moguće poslednjem meču u dresu Klivlenda, Lebron Džejms je ubacio 23 poena, uhvatio 7 lopti i imao 8 asistencija.

Džejms je igrao u osmom uzastopom finalu NBA lige, a nije izvesno gde će nastaviti karijeru, pošto na kraju sezone postaje slobodan igrač.

Džejms je rekao da je poslednje tri utakmice igrao sa slomljenom rukom, pošto se povredio u besu posle izgubljene prve utakmice nakon produžetaka. Poslednje minute četvrtog meča pratio je sa klupe.

U finalnoj seriji je prosečno postizao 34 poena, uz 8,5 skokova i 10 asistencija.

Postigao je 748 poena u plej - ofu i drugi je na listi iza Majkla Džordana koji je 1992. godine postigao 759.