Objavio Bojan Pavlović 07/09/2017 - 22:37

Srbija sigurna i protiv Belgije, u osmini finala protiv Mađarske! (VIDEO)

Košarkaši Srbije bili su ubedljivi i u poslednjem meču grupe D i u 5. kolu Evropskog prvenstva u Istanbulu i rutinski savladali reprezentaciju Belgije – 74:54. Posle pobede Letonije protiv Turske, Srbija će u osminu finala sa prvog mesta u grupi D, a rival će nam u nedelju u 14:15 biti Mađarska.

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića su relativno lako savladali Belgijance, koji su pokušavali da održe priključak trojkama, ali su se držali samo do 13. minuta i rezultata 20:19 za naš tim. Posle toga, Bogdanović, Marjanović i drugovi su dodali gas, pojačali odbranu i krenuli da prave veliku rezultatsku razliku.

Mačvan je delio pasove u kontrama, Bogdanović i Lučić uvećavali prednost, a pod obručima dominirao Marjanović, za koga Belgijanci nisu imali rešenje.

Tako je Srbija za šest minuta otišla na 40:19 i Belgijancima više nije bilo povratka posle velikih „plus 21“. Da smo najveću prednost ostvarili pod košem svedoči i to da su Bobi (13), Mačvan (8) i Kuzmić (5) zajedno postigli 26 poena, više od polovine našeg tima na poluvremenu – 42:25.

Posle velikog odmoram, Belgijanci su bili više od pet minuta bez koša u trećoj četvrtini, a naš tim je održavao dvocifrenu ubedljivu prednost i rutinski priveo meč kraju.