Objavio Bojan Đokić 04/06/2018 - 20:51

Kako uzeti set Nadalu, Švarcmanov podvig

Poznati su svi parovi četvrtfinala Rolan Garosa u muškoj konkurenciji.

Apsolutni favorit Rafael Nadal osvojio je i 37. uzastopni set na Rolan Garosu, savladavši maksimalnim rezultatom talentovanog Nemca Maksimilijana Marterera - 6:3, 6:2, 7:6.

U četvrtfinalu ga čeka Dijego Švarcman.

Argentinac je načinio podvig u Parizu, pošto je  gubio 2:0 od Kevina Andersona, pa 5:3 u trećem setu, Južnoarikanac je servirao za meč, a onda je usledio neverovatan  preokret.

Švarcman je osvojio četiri naredna gema, smanjio na 2:1, a u četvrtom setu izjednačio u taj-brejku bez izgubljenog poena.

Odlučujući set je donio čak šest brejkova, četiri puta je Švarcman oduzeo servis rivalu za konačnih 3:2 (1:6, 2:6, 7:5, 7:6, 6:2).

Među osam najboljih plasirao se i Švarcmanov sunarodnik Huan Martin del Potro, koji je u sva tri seta bio bolji od Džona Iznera identičnim rezultatom – 6:4.

Del Potrov naredni rival je Marin Čilić, koji je nakon tri sata i 41 minut eliminisao Fabija Fonjinija - bilo je 6:4, 6:1, 3:6, 6:7, 6:3.

U utorak su na programu prva dva četvrtfinalna duela, muški singl program otvaraju Dominik Tim i Aleksandar Zverev, a zatim, ne pre 16 časova, na terenu Suzan lenglen, sledi duel između Novaka Đokovića i Marka Čekinata.