Objavio Bojan Đokić 29/10/2018 - 22:09

Krajinović poražen na startu Mastersa u Parizu

Krajinović – Hačanov 0:2 (5:7, 2:6)

Filip Krajinović poražen je na startu Mastersa u Parizu, i očekuje ga vrtoglav pad na ATP listi, jer je prošle godine igrao u finalu ovog turnira i osvojio 600 bodova.

Srpski teniser je poražen od Rusa Karena Hačanova u meču, koji je obeležila odluka linijskog sudije u finišu prvog seta.

Krajinović je na startu napravio brejk i suvereno držao svoj servis do gema kada je trebao da osvoji prvi set. Imao je i set loptu na svoj servis, a potom mu je na brejk loptu svog rivala dosuđen prestup, koji je značio duplu grešku i gubitak gema. Krajinović nije mogao da pšoveruje šta mu se dogodilo, i skoro dva minuta je nemoćno gledao u glavnog i linijskog sudiju. Na snimku se nije videlo da li je bilo prestupa.

Potom se igra našeg tenisera potpuno raspala, pa je Hačanov osvojio i naredna dva gema i poveo sa 1:0.

Krajinović se držao do 2:2 u drugom setu, a potom je Rus preuzeo konce igre u svoje ruke, dobio četiri naredna gema i završio meč nakon jednog časa i 18 minuta borbe.

Hačanov će se u narednoj rundi sastati sa Britancem Kajlom Edmundom.