Objavio Bojan Đokić 08/06/2018 - 18:44

Nadal i Tim se bore za trofej

U finalu Rolan Garosa igraće Rafael Nadal i Dominik Tim. Španac je u prvom polufinalu savladao posle tri seta Huana Martina del Potra, dok je Dominik Tim, takođe maksimalnim rezultatom bio bolji od Italijana Marka Čekinata.

Prvi teniser sveta i desetostruki šampion otvorenog prvenstva Francuske je samo u prvom setu imao adekvatan otpor Del Potra.

Argentinac nije iskoristio nekoliko brejk šansi, a  Nadal je napravio brejk u desetom gemu, dobio 6:4 prvi set, a naredna dva još lakše 6:1, 6:2

Marko Čekinato nakon trijumfa nad Novakom Đokovićem, nije uspeo da načini još jedno iznenađenje.

Dominik Tim je savladao Italijana sa 3:0, više se mučio u prva dva seta – 7:5, 7:6, da bi u trećem znatno ubeljivije slavio – 6:1 za ukupni trijumf posle dva sata i 20 minuta igre.

Nadal će imati šansu da osvoji jedanaestu titulu na Otvorenom prvenstvu Francuske, a Tim će se boriti za prvi Gren slem trofej u svom prvom Gren slem finalu.