Objavio Jovica Nikić 09/10/2018 - 18:43

Novak Đoković u trećem kolu turnira u Šangaju

Novak Đoković – Žeremi Šardi 2:0 (6:3, 7:5)

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se u 3. kolo turnira u Šangaju.

Đoković je dvanaesti put u isto toliko međusobnih duela savladao Žeremija Šardija, ujedno je osvojio 28. uzastopni set protiv francuskog tenisera i plasirao se u osminu finala.

Šardi se držao ravnopravno u prva četiri gema u meču, do rezultata 2:2, ali je Đoković iskoristio već prvu šansu koja mu se ukazala i u petom gemu napravio brejk. U prvom setu Novak je još jednom oduzeo servis protivniku i poveo sa 1:0, a u drugom se vodila daleko veća borba.

U prvih jedanaest gemova nije viđena nijedna brejk lopta, delovalo je da je neće biti ni u dvanaestom, ali je Šardi u situaciji kada je praktično imao već osvojen poen za ulazak u taj-brejk, poslao loptu u mrežu i nakon toga izgubio još dva poena u nizu i izgubio i drugi set.

Đoković će u utorak imati dan pauze, a nakon toga očekuje ga duel osmine finala protiv pobednika meča između Marka Čekinata i Hjona Čunga.

Đoković je Masters u Šangaju osvajao tri puta, 2012, 2013. i 2015. godine.