Objavio Branislav Popović 20/04/2017 - 14:33

Pobeda Zvezde u Novom Sadu, Partizan deklasirao Stari Grad

U drugoj utakmici trećeg kola vaterpolo Super lige, Crvena zvezda je u Novom Sadu pobedila Vojvodinu rezultatom 12:10 (3:3, 3:2, 5:4, 1:1). Obe ekipe, kao i Partizan, imaju sada po šest bodova, dok je na prvom mestu sa devet bodova Šabac, koji je ranije savladao Valjevo Gorenje sa 13:8.

Od početka je bilo neizvesno u Novom Sadu, a gosti su nešto bolji bili u drugom i trećem periodu, kada su stekli, ispostaviće se, ključnu prednost. Najbolji u redovima pobednika bio je kapiten Branko Peković, strelac tri gola, dok su po dva dodali Veljko Tankosić, Miloš Šuberić i Dragan Drašković. Isti učinak kod domaće ekipe imali su Miloš Maksimović, Danilo Čabrilo i Kristian Šulc.

Vojvodina – Crvena zvezda 10:12 (3:3, 2:3, 4:5, 1:1)

Bazen na Klisi. Sudije: Ragač i Raković. Isključenja: Vojvodina 12, Crvena zvezda 10. Peterci: Crvena zvezda 1 (1).

VOJVODINA: Marić, Maksimović 2, Čabrilo 2, Mitrović 1, Prekogačić 1, Rogač, Tubić 1, Trkulja, Šulc 2, Vasić 1, Marčeta, Vitorović, Meskhi. Trener: Šulc.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 2, Jović, Ivošević 1, Šuberić 2, Ilić, Stamatov, Ljubenović 1, Nikolov, Ćorić 1, Drašković 2, Peković 3, Todorovski, Radović. Trener: Filipović.

Aktuelni šampion Srbije, Vaterpolo klub Partizan, ostvario je novu pobedu u domaćem šampionatu, pošto je u trećem kolu sa ubedljivih 21:3, savladao Stari Grad.

Crno-beli su, kao što je i bilo očekivano, od početka nametnuli jak ritam i iz minuta u minut su uvećavali prednost. Već posle prvih osam minuta bilo je 7:1, a puleni trenera Stefan Ćirića nastavili su da igraju u istom ritmu do kraja susreta. Meč je odigran na Banjici, iako je ekipa sa Dorćola zvanično bila domaćin.

Prednjačio je Đorđe Tanasković sa pet golova, dok je Filip Radojević dodao četiri, a Radomir Drašović tri pogotka.

Stari grad – Partizan 3:21 (1:7,1:4,1:4, 0:6)

STARI GRAD: Marinković, Šuberić 1, Gigović 1, Vučetić, Rakić, Rađenović, Spasić, Popović, Kovačević, Mitrović, Lukić, Tomašević 1, Nedelman, Sekulić. Trener: Mijalkovski.

PARTIZAN: Dobožanov, Radanović 2, F. Janković 1, Repanović, Toholj, Manojlović 1, Drašović 3, Andrejević 1, Vučinić, Tanasković 5, Stojanović, M. Janković 2, Brakočević, F. Radojević 4. Trener: Ćirić.

Plasman: 1. Partizan 9 , 2. Šabac 9, 3. Crvena zvezda 6, 4. Vojvodina 6, 5. Stari grad 3, 6. Valjevo 3.

Izvor/foto: vaterpolovesti.com