Objavio Bojan Đokić 26/07/2018 - 22:07

''Delfini'' potopili ''barakude''

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je večeras pobedila Hrvatsku u Barseloni sa 9:7 (5:3, 1:1, 1:1, 2:2).

Branioci titule su odigrali maestralno protiv aktuelnog prvaka sveta i tako prekinuli seriju od tri poraza u nizu od "barakuda".

Tim Dejana Savića je ključnu prednost stekao fantastičnom igrom u napadu u prvoj četvrtini u kojoj su "delfini" realizovali skoro svaki napad i sa pet golova stigli do +2.

U nastavku su ‘’delfini’’ sjajnom odbranom neutralisali igru Hrvata sa igračem više, a kada je Dušan Mandić tri minuta pre kraja fenomenalnim lobom matirao Marka Bijača, bilo je jasno da će se Srbija boriti za četvrto uzastopno zlato.

Najefikasnijiu našem timu bili su Miloš Ćuk i Dušan Mandić sa po tri gola, dok su po jedan dali Nikola Jakšić, Andrija Prlainović i Stefan Mitrović.

U redovima protivnika Ante Vukićević je postigao tri, Andro Bušlje dva, a Joković i Vrlić po jedan pogodak.

Srbija će u finalu igrati protiv Španije koja je nakon preokreta savladala Italiju sa 8:7.

Finale Evropskog prvenstva će se igrati u subotu.