Objavio Bojan Đokić 16/07/2018 - 21:52

''Delfini'' rutinski do prvog trijumfa

Na startu šampionata u Barseloni, vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Rumuniju sa 11:5 ((3:1 3:1 3:2 2:1) u prvom meču grupe D.

Na bazenu Bernat Pikorneli, branioci titule nisu imali previse problema sa selekcijom Rumunije.

Pogoci Pijetlovića i Ćuka za rano vođstvo od 2:0, pa gol Prlainovića usmerili su meč u pravcu očekivano  ubedljivog trijumfa ‘’delfina’’.

Prva četvrtina je završena rezultatom 3:1, na pauzi posle druge deonice bilo je 6:2 za Srbiju, a rezultatski nešto adekvatniji odgovor rivali su imali u nastavku, u meri u kojoj im je to i odzvoljeno, za konačnih 11:5

Najefikasniji je u timu Dejana Savića bio Miloš Ćuk sa tri gola, dok su Pijetlović, Prlainović i Aleksić imali po dva. Kod Rumuna se istakao Negrean sa tri pogotka.

Našu selekciju, koja se bori za četvrtu uzastopnu titulu prvaka Starog kontinenta, u drugom kolu (sreda 18:30) očekuje meč sa Rusijom koja je savladala Slovačku sa 12:6