Objavio Bojan Đokić 12/01/2019 - 21:09

Partizan nemilosrdan

Košarkaši Partizana su deklasirali Krku 87:55, u 15. kolu ABA lige. Crno – beli su se revanširali, sa kamatom, slovenačkom predstavniku za poraz u Novom Mestu i zabelećili najubedljiviji trijumf od dolaska Andree Trinkijerija na klupu Partizana.

Nakon prve deonice, domaći tim je vodio 20:11, prednost je u drugom kvartalu narasla i do plus 15 (39:24), da bi Krka u finišu poluvremena smanjila rezultat na 39:30

U prvim minutima treće četvrtine, serijom 11:0, Partizan je stigao do plus 20 i sve do kraja je bilo otaljavanje posla.

Najefikasniji u Partizanu bio je Markus Pejdž sa 17 poena. Aleksej Nikolić je zabeležio 15, Bandža Si 13, a Marko Pecarski je dobio 20 minuta od Trinkijerija i odužio se treneru sa 10 poena.

Samo je Luka Lapornik bio dvocifren kod gostiju sa 13 poena.

Partizan sada ima skor 9/6, dok je Krka pretrpela 11. neuspeh.