Objavio Bojan Đokić 12/01/2019 - 22:37

Francuzi prejaki

Rukometaši Srbije poraženi su od aktuelnih svetskih prvaka Francuza, 32:21 (15:12) u drugom kolu svetskog prvenstva.

Duel u Mercedes benc areni u Berlinu bio je neizvestan u većem delu prvog poluvremena.

Tinjala je nada da orlovi mogu da ''kljucnu'' petlove, ali je ona ubrzo ugašena.

Francuzi su dodali gas u nastavku, zategli odbranu i brzo stigli do značajne prednosti, na kraju i ubedljivog trijumfa.

Najefikasniji kod pobednika bili su Lidovik Fabregas i Nedim Remili sa po pet golova, dok je na drugoj strani Bogdan Radivojević postigao šest, Ivan Mošić četiri, a Miloš Orbović i Vanja Ilić po tri gola.

U ostala dva meča naše grupe, Nemačka je savladala Brazil 34:21, dok je Rusija bila bolja od Koreje 34:27

Srbija ima jedan bod iz dve utakmice i četvrta je na tabeli. Ispred su Nemačka i Francuska sa po četiri boda, odnosno Rusija sa tri, a iza Brazil i Koreja koji su bez bodova.

U narednom kolu, izabranici Nenada Peruničića igraju sa Brazilom (ponedeljak,15:30)