Objavio Bojan Đokić 14/01/2019 - 19:51

Greškama u poraz

Remi protiv selekcije Rusije je obećavao, zatim je usledio debakl protiv Francuza, da bi u trećem kolu grupe A svetskog šampionata, rurukometaši Srbije pretrpeli poraz od Brazila 24:22 (14:11) i tako praktično završili takmičenje u prvoj rundi prvenstva čiji su domaćini Nemačka i Danska.

Očajno prvo poluvreme, zapravo prvih 20 minuta igre,rezultirali su prednošću južnoameričke selekcije od 14:8.
Finiš ovog dela meča doneo je nešto bolju i igru i rezultat na semaforu 14:11
U nastavku su ''orlovi'' propustili priliku da priđu na -1, a Brazilci su odgovrili serijom 4:1 za 18:13
Razbranio se Milosavljev, Srbija stigla do 22:21, ali do remija nije mogla. Gol Langara u poslednjem napadu Brazila zapečatio je našu sudbinu.
Najefikasniji u drugom vezanom porazu u Berlinu  bili su Bogdan Radivojević i Mijajlo Marsenić sa po pet golova, dok je jedan manje postigao Nemanja Ilić.
Brazil je sa pet golova predvodio Žoze Toledo.Reprezentacija Srbije ima jedan bod i težak zadatak da se plasira u narednu fazu svetskog šampionata koje se održava u Nemačkoj i Danskoj.

Srpski tim će u narednom kolu igrati u utorak od 18.00 protiv reprezentacije Koreje, za koju na ovom šampionatu nastupaju igrači iz Severne i Južne Koreje.